maj 16, 2018

Sydbank Aalborg – Hovedsponsor i Ørnhøj Golfklub


Skrevet af Lisa Bergmos

Sydbank Aalborg forlænger hovedsponsoraftale med Ørnhøj Golfklub for sæsonen 2018 og donerer samtidigt kr. 25.000,- via Sydbank Fonden. Beløbet fra donationen benyttes til etablering af ny hjemmeside, som led i klubbens strategi om at forbedre kommunikationen med medlemmerne.

Direktør Claus Starbæk Johansen udtrykker stor tilfreds med samarbejdet med Ørnhøj Golfklub, og beretter at der er et fint udbytte i begge lejre. Klubbens ledelse er meget professionelle og det summer af energi på denne grønne arena i Gistrup, hvor mange ildsjæle formår at skabe et helt specielt miljø. Ørnhøj Golfklub har ca. 1500 medlemmer og der arbejdes med mange spændende initiativer også for sæsonen 2018.

På billedet ses fra venstre: Claus Starbæk Johansen og Svend Tøfting.